Gmail E-posta Hesabı Aç – Gmail Adresi Al

By | Ocak 17, 2019

Gmail E-posta Hesabı

Google’ın sunmuş olduğu hizmetlerin başında gmail  e-mail adresi diğer adıyla gmail e-posta hesabı gelmektedir. Peki gmail e-mail adresi ve e-posta hesabı ne işimize yarıyor? Gmail e-mail adresini alarak Google’ın sunmuş olduğu video sitesi olan Youtube’a video ekleyebilir, beğendiğimiz videoları sonradan dinleyebilme ve kendinize özel bir video kataloğu oluşturabilirsiniz.

Gmail hesabınızla akıllı telefonlarınızdan Google Play Markette giriş yaparak istediğinniz birçok uygulama, oyun ve kitap indirebilirsiniz. Yine gmail adresinizle facebook, instagram, swarm, snapchat, twitter ve twoo gibi sosyal medya hesapları açabilirsiniz. Bunlarla birlikte gmail hesabınızla Wolfteam, Clash of clans, Point blank, Clash royal, Castle clash, Hay day, The west ve Transformice gibi bir çok oyun hesabı açarak oyun oynayabilir ve oynunuzun ilerlemesini kaydedebilirsiniz.

Bu bilgilendirmeden sonra sizlere gmail e-mail adresi ve gmail e-posta hesabı nasıl açılacağını resimli görsel anlatımla göstererek anlatmaya çalışacağım.

Gmail e-ail adresi ve gmail e-posta hesabı açma sayfasına gitmek için BURAYA tıklayınız. Yan sekmede aşağıdaki gibi gmail hesap kurma formu çıkacaktır.

Gmail E-mail Adresi ve Gmail E-posta Hesabı Aç

Şimdi yukarıdaki gmail hesabı kurma formunu nasıl dolduracağınızı adım adım sizlere anlatacağım.

İlk kutucuğa Adınızı, yandaki kutucuğa Soyadınızı yazın.

Kullanıcı Adınızı Seçin: Bu kutucuğa gmail e-mail adresinizi oluşturuyorsunuz. Örneğin; serdar7-2 yazdıysanız, gmail adresiniz serdar7-2@gmail.com oluyor.

Şifre Oluşturun:  Bu kutucukta şifrenizi oluşturuyorsunuz. Şifrenizin başkaları tarafından tahin edilmemesi için; şifreniz doğum tarihiniz, adınız, okul ve telefon numaralarınızdan oluşturmamaya dikkat edin. Örneğin; Daserdar.271 şeklinde bir şifre oluşturabilirsiniz.

Şifrenizi onaylayın kutucuğuna oluşturduğunuz şifreyi tekrar yazınız.

Doğum gününüzü gün ay ve tarih şeklinde sırasıyla giriniz. Doğum tarihinizi yanlış yazacaksanız yaşınız 18 den küçük olarak girmemeniz de fayda vardır.

Cinsiyetinizi seçiniz.

Cep telefonu: Cep telefonu numaranızı hesap güvenliğiniz için ve hesabınızı kaybetmemeniz için cep telefonu numaranızı on hane şeklinde giriniz.Örneğin: 5448278761 şeklinde giriniz.

Mevcut e-posta adresiniz: Bu kutucuğa bir e-posta adresiniz varsa buraya girebilirsiniz. Hesap güvenliği ve şifre sıfırlamak amacıyla ileride kullanılabilmektedir.

Robot olmadığınızı kanıtlayın: Bu kutucuğa tıklayarak işaret bırakınız. Bu kutucuk zararlı yazılımlardan ve otomatik olarak oluşturulacak olan e-posta ve e-mail adreslerinin önüne geçmek için oluşturulmuştur.

Metni yazın: bu kutucuğa yukarıdaki resimde gördüğünüz rakam ve harfleri yazınız.

Konum kısımına karışmayınız.

Google Hizmet Şartları‘nı ve Gizlilik Politikaları‘nı kabul ediyorum, kutucuğuna tıklayarak işaret bırakınız.

Sonraki adım sekmesine tıklayın. Telefonunuza gele şifreyi kutucuğa girerek onaylayın.Hesabınız kullanıma hazır. Güle güle kullanın 🙂

3 thoughts on “Gmail E-posta Hesabı Aç – Gmail Adresi Al

  1. admin Post author

   Rica ederim sizlere yardımcı olduğumuza sevindim iyi günler dilerim 🙂

   Reply
 1. ibrahim

  gmail sıfremı unuttum hatırlamıyorum telım yok nasıl yapabılırım yardımcı olursanız sevınırım

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir